Grafiki do druku,  Lifestyle

Bucket List na luty

Luty to niby jeszcze zima, ale jednak w duchu już część nie może doczekać się wiosny. Dzień zaczyna się wydłużać, a do sklepów wchodzą wiosenne kolekcje (Pepco i KiK to moja zguba).

 

Luty to też miesiąc zakochanych, więc wszędzie w oczy rzucają się kwiaty i  akcenty w serca.

Miesiąc jest krótki, więc lista na luty nie jest tak obfita. Jeśli poczujecie, że do odhaczenia jest zbyt mało, spójrzcie na Styczeń.

Zachęcam też do wykorzystania zimy do samego końca i wyciśnięcia z niej co się da.

Zapal świeczkę – Kto nie kocha świeczek? Jeśli wolicie kadzidełka czy woski, zróbcie to po swojemu. Ważne, by pachniało i utworzyło magię hygge. Idealnie skomponuje się z książką i herbatą.

Postaw różowe kwiaty – Niezależnie od tego, czy świętujesz święto zakochanych, czy też nie, w sklepach znajdziesz ogromny wybór kwiatów! Wybierz najpiękniejsze i postaw na stole/ławie i raduj się tym pięknym widokiem, który wniesie do pomieszczenia energii i życia.

Walentynkowy manicure – Styczeń zrobiliśmy na niebiesko, więc może postaw na niewinny róż lub namiętną czerwień? Klasyka, czy wzorki w serduszka?

Wieczór spa – Jeśli jesteś typem osoby, której luty psuje nastrój – dogódź sobie. Weź długą, gorącą kąpiel, użyj do tego przepięknych zapachów i kto wie, może płatków róż? Nie ograniczaj się. Maski i kremy to to, co pozwoli Ci się rozluźnić. Do zestawu zalecana jest lampka wina.

Upiecz ciastka – Słodkości, słodkości! Ubrudź (lub ubrudźcie) się mąką i stwórz (lub stwórzcie) swoje własne ciastka. Może w wersji fit lub przeciwnie, z toną kalorii? Ma być pięknie i pysznie!

Zorganizuj kuchnię – Jeśli kubki masz w pięciu różnych szafkach, a tarki szukasz od miesiąca to czas, by zorganizować kuchnię. Możesz zgodnie z zasadą KonMari ułożyć wszystko w jednym miejscu by mieć lepszy widok na ilość niepotrzebnych rzeczy, lub po prostu poukładać je na nowo po swojemu. Jeśli nie masz nieporządku to gratulacje! Może małe przemeblowanie?

Wypróbuj nowy przepis – Skoro tyle w kuchni jesteśmy, wypróbuj nowy przepis. Może coś wisi w zakładkach do spróbowania, ale nie miałaś motywacji, by się tym zająć?

Jak widzicie, w lutym skupiłam się na dogadzaniu sobie. Pamiętajcie, by się nie przepracowywać, bo odpoczynek i relaks jest zdrowy i regeneruje. Zastanówcie się przez chwile, czy Wasze priorytety są odpowiednie i jeśli macie wątpliwości, spróbujcie je na nowo ustalić.

Bawcie się przy tym świetnie, szczęśliwego lutego!

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *