Lifestyle

21 pomysłów na samotne walentynki

Otwierasz oczy i już wiesz, że ten dzień będzie zły. W radiu słyszysz opowiadania o historiach miłosnych przeplatane okropnie tematyczną muzyką. Nie możesz nawet w spokoju wyjść po bułki do sklepu, bo na każdej przecznicy sprzedają czerwone różne, a w kawiarniach uśmiechnięte od ucha do ucha pary jedzą eleganckie croissanty (lub pizzę).

 

Niezależnie od tego, czy chce Ci się płakać i najchętniej ukryć pod kocem z winem, czy mógłbyś reklamować produkt na nerwy, nie musi wcale tak być.

 

Bycie singlem na wiele zalet, o których możesz nie zdawać sobie sprawy. Czas tylko dla siebie, niezależność i robienie tego, co się chce. Brak walających skarpetek na podłodze i dyspozycyjność. No i nie musisz iść dzisiaj na randkę. Zalet bycia samotnym jest mnóstwo i z pewnością, jakbyś chciała poszukać więcej przykładów – nie odczujesz braku takich informacji w internecie. No ale dziś o czym innym.

 

Jeśli nie chcesz tego dnia spędzić na dołowaniu się, spójrz na pomysły, które dla Ciebie przygotowałam.

 

1. Wieczór spa. 

Klasyka. Może to i najczęściej wymieniany punkt w takich listach, jednak nie bez powodu. Jeśli masz wannę (zazdroszczę!), wlej cudownie pachnące płyny i przygotuj na dziś wszystkie kremy i maski na twarz. No i wino.

2. Zrób się na bóstwo. 

Wytrzyj łzy i pomaluj się najlepiej jak umiesz. Dopracuj każdy detal oraz załóż coś dodającego Ci pewności siebie i odwagi. Jesteś cudowna i wyjątkowa. Niech wszyscy żałują, że wybrałaś drogę samotnika.

3. Zmień fryzurę. 

Ponoć, gdy kobieta zmienia fryzurę, dzieję się w jej życiu coś ważnego. Często tak kończy jakiś etap i rozpoczyna nowy. Zdecyduj się na całkowitą przemianę i zacznij żyć na nowo.

4. Załóż/kup ubrania spoza strefy komfortu. 

Najlepiej czujesz się w bluzie z kapturem, ale wzdychasz do eleganckich koszul? Wiem coś o tym, bo podoba mi się masa rzeczy, w których się totalnie nie widzę. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zdecyduj się na coś, co zaskoczy wszystkich. Może tak narodzisz się nowa Ty?

5. Podążaj za tutorialem makijażowym. 

Nauka czegoś nowego zawsze jest dobrym pomysłem. Jeśli podziwiasz mijane na ulicy piękne makijaże, a Twój ogranicza się do brwi i rzęs, zrób krok naprzód. Przełam obawy przed kolorowymi cieniami i odśwież swój look.

6. Zrób własną listę na youtube/spotify. 

Czy to z braku czasu, czy zdecydowania – słuchasz gotowych playlist. Spróbuj odkryć coś nowego i dostosuj to pod siebie. Niech muzyka będzie dla Ciebie i towarzyszy Ci jako Twój soundtrack.

7. Posprzątaj. 

Część ludzi (w tym ja) gdy się stresuje, denerwuje lub smuci – sprząta. Cóż za cudowna okazja!

8. Uporządkuj pinterest, maila, dysk w komputerze lub telefon. 

Jeśli na mailu masz same reklamy i wszelkiego rodzaju śmieci – to posprzątaj i tam. Tak samo, jeśli w telefonie czy komputerze kończy się miejsce, lub każdy obrazek jest w innym folderze, a nazwy plików brzmią sdffds.png.

9.Poszukaj nowego hobby. 

Może po prostu brak Ci zajęcia? Czy poza pracą i odpoczynkiem po pracy nie robisz nic? Zastanów się, czy jako dziecko było coś, co lubiłaś robić, ale przestałaś (np. przez obowiązki) lub istnieje coś, co zawsze chciałaś i po prostu zacznij!

10. Wypij najlepszą kawę/zjedz najlepszy obiad w swoim mieście. 

Tu istnieje ryzyko, że będziesz musiała przedrzeć się przez tłum zakochanych par, jednak jeśli jesteś silna, a wiem, że jesteś – dasz radę. Zrób research w poszukiwaniu najlepszej kawy lub obiadu w swoim mieście i tam zawitaj.

11. Poczytaj blogi. 

Czy to w poszukiwaniu czegoś konkretnego, czy z ciekawości stylu życia innych ludzi, nigdy nie wyjdzie to na złe. Dowiesz się czegoś o interesującej Cię dziedzinie lub dostaniesz kopa do rozwoju osobistego.

12. Zrób sobie maraton filmowy. 

Jeśli korzystasz z netflixa – strasznie nam obu współczuję. Pamiętasz, jak to jest nie wylegiwać się przed ekranem cały swój wolny czas? Ekhem. Obejrzyj coś lub idź do kina. Nie masz nic takiego, co zawsze chciałaś obejrzeć, ale nie było kiedy?

13. Zrób coś dla zdrowia. 

Czy to zielony koktajl, czy wizyta na siłowni, zawsze zrobienie czegoś dla zdrowia jest dobre. Żadnych wymówek.

14. Spędź ten dzień ze swoimi zwierzętami. 

Twoje zwierzęta, to też istoty żywe. Możesz więc im zrobić swojego rodzaju „walentynki”. Kup przekąski, zabierz na długi spacer, może zacznij uczyć sztuczek, czy po prostu w końcu się z nimi pobaw?

15. Pograj w gry. 

Nie ważne, czy to będą simsy, czy kryształki, czy World of Warcraft. „Zmarnuj” czas na grach. A może nawet zacznij karierę streamera, czyli grania na żywo dla ludzi?

16. Idź na zakupy. 

Brutalny, ale skuteczny poprawiacz humoru. Jeśli nie dla Ciebie – zazdroszczę. Idź i wydaj fortunę. Tylko tak, żeby było jeszcze za co jeść do wypłaty. Ubrania, biżuteria, czy akcesoria kreatywne?

17. Babski wieczór. 

Jeśli masz przyjaciółkę w takiej sytuacji jak Ty – nawet nie musiałaś szukać pomysłów na samotne walentynki. Rozwiązanie nasuwa się samo. Kupcie wino i największą pakę lodów i urządźcie sobie wieczór marzeń.

18. Walentynki bez kontekstu miłosnego. 

Walentynki to nie tylko róże i romantyzm. Możesz docenić bliskich i coś podarować lub po prostu powiedzieć im coś miłego. W końcu są dla Ciebie ważni.

19. Zakończ coś lub zacznij coś nowego. 

Od półtora miesiąca rzucasz palenie? Może w końcu czas z tym skończyć? Nie? To zacznij coś nowego. Wiem o tych notatkach w szufladzie do przyszłej-niedoszłej książki.

20. Zostań dłużej w pracy lub zajmij się obowiązkami. 

Totalnie do tego nie namawiam, ale jeśli to Twój sposób na odreagowanie, to zostań dłużej w pracy lub pracuj ciężej. Mniej czasu to mniej myślenia o dołujących rzeczach.

21. Olej to święto, to tylko zwykły dzień.

Możesz sprawdzić też posty typu Bucket Challenge na Styczeń i Luty, by zainspirować się do działania.

 

 

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *